Školský merací panel prenosný - interfejs pre biochem. učebňu

Merací panel pre učiteľa komaptibilný so sadou senzorov  - učiteľ. Merací panel obsahuje 3 ks základných senzorov (senzor teploty, senzor osvetlenia, senzor napätia), 4ks spojovacích káblov pre senzory a má zabudovaný mikrofón. Súčasťou meracieho panelu pre učiteľa je spektrálna sonda-optické vlákno a vybavenie na online skúmanie a zaznamenávanie spektrálnych charakteristík viditeľnej časti spektra zdrojov svetla. Merané veličiny je možné zobrazovať a spracovávať priamo v meracom paneli, na monitore počítača alebo na interaktívnej tabuli. 

Špeciálny softvér pre školský merací panel - interfejs

Softvérové školské vzdelávacie prostredie pracujúce min. pod operačným systémom Windows, kompatibilné s interfejsom, integrujúce meranie hodnôt  chemických  veličín (min. teplota, pH, koncentrácia O2, koncentrácia CO2, rádioaktívne žiarenie) spracovanie a zobrazenie nameraných hodnôt v tabuľkách a v grafoch, modelovanie a tvorbu interaktívnych animácií prepojených na reálne deje snímané senzormi. Súčasťou sú min. inštruktážne aktivity pre učiteľov. Multilicencia softvéru v slovenskom a anglickom jazyku, platnosť multilicencie má byť nie na menej ako 5 rokov.

Digitálny mikroskop pre učiteľa

Digitálny kombinovaný mikroskop so zabudovaným CMOS senzorom s rozlíšením 1280x1024 pixelov, Binokulárna hlavica v 35° uhle s 360° rotáciou, Širokouhlový okulár WF10X/18mm, Achromatický objektív DIN 4X, 10X, 40X, 100x(olej), Hrubé a jemné zaostrovanie, Abbeho kondenzor 1,25 N.A kondenzor, Irisová clona s držiakom filtrov, Osvetlenie LED s kontrolou intenzity, Napájanie 220V-240V, USB 2.0 PC pripojenie, Operačný softvér na spracovanie obrazu  v slovenskom jazyku. Funkcie: forierová analýza, meranie, automatické vyplňovanie formulárov z databázy, importovanie mierok v reálnom rozmere, binárne funkcie v živom móde/odčítavanie dvoch obrazov/, komparácie.  Súčasťou dodávky mikroskopu je ručný microtom so sklenenou plošinou, vnútorným klipom pre upevnenie zariadenia a nožom, jednotka pre spracovanie obrazu s min. 11.6" obrazovkou, HDMI výstupom a klávesnicou pripojiteľná k mikroskopu.

Sada 4 mikroskopy pre žiakov

Sada žiackych mikroskopov pre skupinu 4 žiakov. Sada obsahuje štyri mikroskopy s maximálnym zväčšením 400x a minimálne s  revolverovou hlavicou s tromi achromatickými objektívmi so zväčšením, širokouhlým okulárom, s hrubým doostrovaním, spodným osvetlením, napájaním 230V (AC ) s výstupom 5V(DC)/800 mA, s možnosťou napájania aj cez solárny článok. S príslušenstvom: biologické stabilné preparáty, farbiaca tekutina, hárok čistiacich obrúskov, sada podložných a krycích sklíčok, pipeta, pinzeta, skúmavka.  

Digitálna váha pre učiteľa

Presné digitálne váhy s kapacitou váženia 2000g, hmotnosť je možné merať v gramoch, unciach, karátoch, librách, funkcia počítania kusov, kalibračné funkcie 1kg závažím, napájanie pomocou adaptéra AC 110-220V, alebo na batérie. Váhy sú dodavané spolu so sadou závaží 500mg.

Sada digitálnych žiackych váh

Sada 2ks digitálnych váh pre skupinu 4 žiakov. Váhy sú váživosťou 2000g a presnosťou 0,1g majú jednoduchú obsluhu  tlačidlami, samokalibráciu po zapnutí, funkciu Tara a tiež funkciu privažovania, funkciu počítania kusov, prepínanie medzi jednotkami gram, unca, grain, karát, dobre čitateľný display, napájanie batériami resp. pomocou sieťového adaptéra, automatické vypnutie pre predĺženie životnosti batérií. Obsahuje ochranné kryty, použiteľné ako misky na váženie. Rozmery: pracovná doska váhy: 100 x 94 mm. Miska váhy, malá: 100 x 105 x 8 mm; Miska váhy, veľká: 130 x 110 x 21 mm. Obrysové rozmery: 125 x 105 x 17 mm.

Stojan laboratórny s príslušenstvom (učiteľ)

Laboratórny stojan s príslušenstvom obsahuje  rôzne kruhy na varenie s priemermi 70, 100 a 130mm,  držiak na chladič,  držiaky bez svorky a  dvojitých svoriek, kovovú základňu, základovú tyč s výškou 750 mm, 1 ks sieťku nad kahan s keramickou vrstvou. 

Chemický kahan s príslušenstvom (učiteľ)

Chemický, sklenený liehový kahan s príslušenstvom. Sada obsahuje: 1 ks liehový kahan s objemom 250ml, hrúbka skla 1,8 mm, 1ks laboratórna trojnožka so sieťkou nad kahan, 250 ml lieh na horenie. 

Stojan na sušenie chemického skla a pomôcok (učiteľ)

Stojan na sušenie laboratórneho skla  a pomôcok má kapacitu  55 miest a pozostáva z 2 častí - stojan a miska na zachytávanie vody, rozmery stojana (VxDxŠ) 64x36x14 cm.

Súbor obrazov na biológiu

Súbor 4 ks obrazov na biológiu v slovenskom jazyku, laminované so závesnými lištami a s háčikmi na zavesenie (S obsiahnutými témami Biosignály a ľudské telo, Rastlín, Živočíchov a Neživej prírody)

Súbor nástenných tabúľ na chémiu

Súbor 3 ks obrazov na chémiu v slovenskom jazyku, laminované so závesnými lištami a s háčikmi na zavesenie vrátane 16 ks tabuliek A4 pre žiakov z každej témy (obsiahnuté témy minimálne: Periodická sústava prvkov, Pokyny na prácu v laboratóriu, Chemické látky).

Plastové modely trojrozmerné pre biológiu

Triedna sada 9 ks demonštračných 3D modelov na biológiu - časť anatómia, minimálne v zložení: rozoberateľné ľudské torzo, model srdca, model kože, model oka, model mozgu, model lebky, model ucha, model panvy muža, model panvy ženy. Každý z modelov je z odolného plastu, vhodný pre školské prostredie, na podstavci, s popisom častí v slovenskom jazyku.

Plastové modely trojrozmerné pre chémiu

Sada 3D modelov pre učiteľa zložená  z 8 ks demonštračných 3D modelov na chémiu  v zložení:  1x interaktívny model atómu,1x žiacky model atómu, 1x anorganická chémia, 1x organická chémia, model Chloridu sodného, model Grafitu, model Diamantu, model síranu vápenatého. Každý z modelov je z odolného plastu vhodý pre školské prostredie, s popisom jednotlivých častí v slovenskom jazyku. 

Modely trojrozmerné skladacie pre biológiu - botaniku

Triedna sada 6 ks demonštračných 3D modelov na biológiu - časť botanika, minimálne v zložení: kvet zemiaka, kvet jablone, kvet čerešne, kvet hrachu, kvet repky olejnej, model rastlinnej bunky. Každý z modelov je z odolného plastu, vhodný pre školské prostredie, minimálne v trojnásobnom a väčšom prevedení, na podstavci, s popisom častí v slovenskom jazyku. 

Modely trojrozmerné skladacie pre biológiu - neživá príroda

Triedna sada 5 ks demonštračných 3D modelov na biológiu - časť neživá príroda, s témami: Kolobeh vody v prírode, Slnečná sústava, Model pangea, Sada 12 ks rôznych skamenelín rastlín a živočíchov v samostatnom obale,  Sada min. 20 ks rôznych minerálov a hornín. Každý z modelov je z odolného plastu, vhodný pre školské prostredie, s popisom jednotlivých častí v slovenskom jazyku. 

Modely trojrozmerné skladacie pre chémiu

Stavebnica v kufríku obsahuje 9 druhov molekúl v rôznych farbách a 5 druhov rôznofarebných spojovacích článkov; umožňuje poskladať rôzne organické a anorganické štruktúry kryštálov. Súpravu môže používať učiteľ ako demoštračnú učebnú pomôcku alebo s ňou môžu pracovať študenti v skupinách.

Prístroj na určenie ph s príslušenstvom (učiteľ)

Laboratórny pH tester s veľkým digitálnym displejom a so zabudovanou elektródou, rozsah merania: 0 až 14 pH, rozlíšenie: 0,01 pH, presnosť: ±0,2 pH, kalibrácia: 2-bodová, automatické rozpoznanie pufrov (4 a 7 / 7 a 10), náhradná elektróda, cca. 1000 hod. kontinuálneho merania. Súčasťou balenia sú: 2 sáčky po 20 mL pufru pH 4, 2 sáčky po 20 mL pufru pH 7, 2 sáčky po 20 mL čistiaceho roztoku.

Tabuľa keramická - biela 120x180

Biela, rozmer min. 120 x 180cm.  Keramická tabuľa, biela, rozmer 120 x 180cm. Povrch keramický, popisovateľný za sucha stieratelnými popisovačmi, hliníkový rám so zaoblením, držiak popisovačov, montážna sada  tabule v cene..

Resuscitačná figurína na CPR

Školská demonštračná CPR figurína na nácvik resuscitácie s možnosťou vyhodnocovania procesu resuscitácie na prenosnom zariadení". Softvér na ovládanie ovládanie figuríny je v slovenskom jazyku. Figurína umožňuje testovanie správnosti resuscitačných aktivít. Funkčnosť figuríny: nastaviteľný úklon hlavy, ventil proti spätnému nadýchnutiu, pulz na krčnej tepne, zmena zreníc po úspešnej resuscitácii, dvíhanie a klesanie hrudníka pri nádychu a výdychu. Kontrola hĺbky vdychu, správneho umiestnenia rúk a správne vyvinutého tlaku v procese resuscitácie.

Kostra človeka - model

Demonštračný model ľudskej kostry v životnej veľkosti na biológiu - časť anatómia. Model je z odolného hygienicky nezávadného plastu, vhodného pre školské prostredie. Kostra je pohyblivá v kĺboch, paže a nohy sú odnímateľné. Model obsahuje nervové vetvy, vertebrálne tepny, herniáciu lumbárnych invertebrálnych diskov. Lebka má pohyblivú sánku, prierez vo vrchnej časti a 3 odnímateľné spodné zuby. Dodávaná so stojanom na kolieskach. Súčasťou modelu je  SW na určovanie častí ľudského tela.

Základná sada pre simuláciu úrazov

Základná sada pre simuláciu úrazov - demonštračná - obsahuje dostatok materiálu na vytvorenie rôznych rán. Sada slúži aj na demonštráciu triedenia ranených, rýchlu identifikáciu zranenia alebo úrazu. Sada obsahuje: jednu komplikovanú otvorenú zlomeninu holennej kosti, jednu krvácajúcu ranu zo zásobníkom a pumpičkou, jednu nekrvácajúcu ranu, jednu fľašu koagulantu na vytvorenie umelej krvi, jedno balenie krvného prášku na prípravu 4,5 l umelej krvi, 12 samolepiacich rôznych tržných rán a otvorených zlomenín, jeden vosk simulujúci zranenie, jedno balenie rozbitého plexiskla, ktoré po vložení do vosku simuluje sklo v rane, 4 krémové farby - bielu, modrú, hnedú a červenú, lepiacu tyčinku, jeden rozprašovač, tri špachtle a tri stláčače jazyka. Celá sada je uložená v kufríku.  

Zbierka modelov – zoológia

Triedna sada 10 ks demonštračných 3D modelov na biológiu - časť zoológia,  v zložení: had, ryba, zajac, holub, žaba, netopier, včela, motýľ, jašterica, model živočíšnej bunky. Každý z modelov je z odolného plastu, vhodný pre školské prostredie, v životnej veľkosti alebo väčšie a s popisom jednotlivých častí v slovenskom jazyku. 

Súbor zbierky prírodnín – nerasty a horniny

Zbierka zložená z 3 sád hornín a minerálov: Geologická sada hornín Geologická sada minerálov 40 ks Geologická sada fosílií  15 ks

Súbory preparátov

Sada preparátov pre skupinu 4 žiakov obsahuje 2 sady preparátov s témou Ľudské telo, 2 sady preparátov s témou Rozmnožovanie rastlín, 2 sady preparátov s témou Rozmnožovanie živočíchov, 2 sady preparátov s témou Parazity, 2 sady preparátov s témou Život vo vode. Každá sada obsahuje 10 ks rôznych jednotlivých preparátov z týchto tém. 

Sada senzorov pre biochémiu - učiteľ

Sada senzorov k interfejsu a SW k interfejsu obsahuje senzory: 1 ks Senzor CO2 (0..5000ppm), 1 ks Senzor O2 vo vzduchu (0..100%), 1 ks Senzor rádioaktívneho žiarenia, 2 x Sada prepojovacích káblikov (4ks), 1x Senzor zvuku, 1 x Senzor EKG, 1 x Senzor srdcového tepu-pás.

Sada senzorov pre biochémiu- žiak

Sada senzorov je kompatibilná s interfejsom a softvérom k interfejsu a obsahuje senzory: 1 ks Senzor CO2 (0..5000ppm), 1 x Senzor rádioaktivného žiarenia, 1 x Senzor EKG, 1 x Senzor srdcového tepu-pásu, 1 x Sada káblikov (4ks). Pre skupinu max. 4 žiakov.

Sada laboratórneho skla a laboratórnych pomôcok - učiteľ

Triedna sada laboratórneho skla a pomôcok obsahuje: 2x kadička vysoká s výlevkou  400ml, 1x kadička nízka s výlevkou  150ml, 1x kadička vysoká s výlevkou  250ml, 2x banka kúžeľová úzkohrdlá 250 ml, 2x  banka s plochým dnom titračná 250 ml, 2x skúmavka s guľatým dnom priem. 12 mm s vyhrnutým okrajom, 2x skúmavka s guľatým dnom priem. 14 mm s vyhrnutým okrajom,1x pipeta delená 10 ml, 2x miska Petriho sklenená 90 mm, 2x valec odmerný vysoký 250 ml, 1x valec odmerný nízky plastový 250ml, 1x valec odmerný vysoký plastový 500ml, 1x lievik, 1 ks byreta objem 25 ml, sklená tyčinka, stojan na 10 skúmaviek, 4 rôzne držiaky, 4x kadička vysoká s výlevkou  400ml, 4x kadička nízka s výlevkou  150ml, 4x kadička vysoká s výlevkou  250ml, 4x banka kúžeľová úzkohrdlá 250 ml, 4x skúmavka s guľatým dnom priem. 12 mm s vyhrnutým okrajom, 4x skúmavka s guľatým dnom priem. 14 mm s vyhrnutým okrajom, 4x pipeta delená 10 ml, 4x miska Petriho sklenená 90 mm, 4x valec odmerný vysoký 250 ml, 4x valec odmerný nízky plastový 250ml, 4x valec odmerný vysoký plastový 500ml, 4x lievik, 4x sklená tyčinka, 4x stojan na 10 skúmaviek, 4x štyri rôzne držiaky. 

Ekologická sada s príslušenstvom

Ekologická sada obsahuje materiál na rozbor vody a pôdy a na meranie najdôležitejších látok, ktoré ovplyvňujú naše životné prostredie. Obal kufríka je pevný a vodotesný. Kufrík obsahuje: 80 stranový návod na použitie s farebnými ilustráciami, tabuľkami a podrobnými vysvetleniami v slovenskom jazyku, sadu s roztokmi na 59 experimentov od pH 3 do pH 9; amónium 0,05 – 10 mg/l; dusitan 0,02 – 1,0 mg/l; dusičnan 10 – 80 mg/l; fosfát 0,5 – 6 mg/l, extrakčné tekutiny na analýzu pôdy, experimenty s dusičnanom, fosfátom a amóniom, kartu s farbami na porovnanie nameraných hodnôt, filtračnú trojnožku, vreckové zväčšovacie sklíčko s 2- a 4-násobným zväčšením, špeciálny štetec na mikroorganizmy, vodeodolnú podložku na biologické experimenty, pomôcky ako sklíčka na vzorky, filtračný papier, laboratórne fľaše so širokým otvorom a kadičky, hárok veľkosti A2 na zapisovanie výsledkov meraní. Súčasťou dodávky je videomanuál pre prácu s ekologickým kufríkom.  

Súbor lúp pre 16 žiakov a učiteľa

Triedny súbor lúp na pozorovanie prírody pre učiteľa a 16 žiakov. Lupa na pozorovanie prírody pre učiteľa s dvojnásobným zväčšením, možnosťou pripojenia nádobky s otvormi na vetranie, s priemerom 50 mm. na pozorovanie drobného hmyzu, rastlín a hornín.   

Indukčný varič pre biochem. učebňu

Indukčný varič, jednoplatničkový, príkon 2000 W, plynule regulovateľný termostat, kontrolka prevádzky, ochrana proti prehriatiu. 

Digitálny teplomer s kovovým senzorom

Rozsah teplôt: -10/200 °C, 14/392 °F, Presnosť: 0.1 °C, 0.1 °F, Pamäť maxima a minima, Sonda s nehrdzavejúcej ocele 110mm, fixná

Sada kovových, plastových a iných laboratórnych pomôcok

Chemická sada na zhotovenie preparátov pre učiteľa obsahuje 7 ks rôznych preparačných nástrojov ( t.j. pinzetu, nožnice, skalpel, stierku, preparačnú ihlu, pipetu, paličku). Sada náhradných komponentov obsahuje: podložné sklíčka 1bal, krycie sklíčka 1bal  a farbiacu tekutinu .  

Vybavenie pre analýzu vody

Prenosné laboratórium v kufríku na rýchlu analýzu vzoriek vody.  Napr. pitnej vody, dažďovej vody, vody z akvária. Všetky testovacie chemikálie sú ekologicky neutrálne, tj po ukončení testu neohrozujú vodu (Trieda ohrozenia vôd 0). Preto môžu byť odstránené v bežnej kanalizačnej sieti. Obsah kufríka postačuje na vykonanie 50-60 testov: Amoniak: 0,05 - 10 mg/l, Nitrity: 0,02 - 1,0 mg/l, Fosfáty: 0,5 - 6,0 mg/l, pH-hodnoty: 5,0 - 9,0, Ducičnany: 10 - 80 mg/l. Celková tvrdosť 1 kvapka = 1 stupeň nemeckej tvrdosti vody. Pomocou kufríka sa dá určiť 6 rôznych znečisťujúcich látok. 

Periodická sústava chemických prvkov a iné nástenné tabule

Súbor 3 ks obrazov na chémiu v slovenskom jazyku, laminované so závesnými lištami a s háčikmi na zavesenie vrátane 16 ks tabuliek pre žiakov z každej témy (obsiahnuté témy: Periodická sústava prvkov, Pokyny na prácu v laboratóriu, Chemické látky)   

Stavebnice modelov molekúl

2 súbory stavebníc modelov: 1 súbor obsahuje 111 rozoberateľných atómových častí, umožňuje učiteľovi ukázať študentom dôležité oblasti organickej chémie vrátane alkaidov, alkánov, alkoholov, aldehydov, ketónov, amínov, esterov a mnohých ďalších. Napríklad kyselinu mliečnu, glukózu, PVC, kofeín, aspirín, adrenalín, penicilín a pod.   2 súbor obsahuje 106 rozoberateľných atómových častí, napríklad malé anorganické molekuly, kyseliny, oxidy, soli, chloridy a viac organických zlúčenín pozostávajúcich z viac ako 12 karbónov: benzén, glukóza, cyklohexán.      

Tabuľky chemických prvkov pre žiakov

Tabuľky Periodickej sústavy prvkov v rozmere min. A4 cm, s povrchovou úpravou laminovaním, jednoduché čistenie. 

Spirometer

Senzory merajú malé odchýlky od atmosférického tlaku. Hodnotu pre nulu načítajú, ak sú obe trubičky pod atmosférickým tlakom. V okamihu, keď sa tlak na jednej strane senzora zmení, senzor odmeria prírastok alebo úbytok tlaku. Je možné senzor použiť ako Spirometer, Potometer a Stethograf.  Pre funkčnosť senzora je nutné zakúpiť aj Merací panel (Intersejf)  

Fonendoskopy (sada)

Sada 17 klasických fonendoskopov, s obojstrannou hlavicou. Laditeľná membrána na jednej strane dopĺňa funkciu klasického zvona na strane druhej. Výkonný jedno- kanálový zvukovod s tepelnou izoláciou obruby.

Sada na zhotovenie preparátov

Sada pozostávajúca z 2 ks súprav preparačných nástrojov pre skupinu 4 žiakov. Každá sada obsahuje:  rôzne preparačné nástroje ( t.j. pinzetu, nožnice, skalpel, stierku, preparačnú ihlu, pipetu, paličku). Náhradné komponenty obsahujú: podložné sklíčka 1bal, krycie sklíčka  a farbiacu tekutinu.

Sada kľúčov na určovanie biologických druhov

Základná sada kľúčov na určovanie biologických druhov - rastlín, zvierat, nerastov a pod. 

Interaktívna tabuľa + dataprojektor k interaktívnej tabuli pre BioChem učebňu

Interaktívna tabuľa s elektromagnetickou technológiou s vysokou presnosťou a citlivosťou na dotyk, pomer strán 4:3,  (uhlopriečka 79"), hmotnosť 23 kg. Po oboch stranách tabule tlačidlá pre jednoduché spúšťanie základných funkcií, na ráme tabule nabíjacia stanica pre 2 nabíjateľné interaktívne perá. Obe interaktívne perá sú programovateľné.  Podpora práce 2 užívateľov súčasne. Možnosť pripojiť pomocou dodávaného USB kábla alebo pomocou bezdrôtového adaptéra. Originálny anotačný softvér v slovenskom jazyku a vizuálna knižnica, ktorá obsahuje stovky výukových interaktívnych 3D modelov.  Softvér umožňuje rozpoznávanie rukopisu v Slovenskom jazyku aj s diakritikou. a je plne integrovaný s prostredím MS OFFICE (podporuje priame vkladanie poznámok do Wordu, Excelu, PowerPointu s ukladaním vo formátoch MS Office). Dataprojektor s DLP technológiou s podporou 3D, natívne rozlíšenie XGA, svetelný výkon 3000 ANSI lumenov, kontrast  15 000:1, Throw ratio 0,656, konektivita 2x VGA-In (15pin D-Sub), 1x HDMI, 1x S-Video, 1x Composite Video, 1x Audio-In (Mini-Jack), 1x VGA-Out (15pin D-Sub), 1x Audio-Out (Mini-Jack), 1x RS-232 a 1x USB miniB. Súčasťou dodávky je nástenný teleskopický držiak projektora. 

Vizualizér pre biochem. učebňu

Prenosný vizualizér s flexibilným ramenom s kamerou 8 MPx HD s LED osvetlením. Vizualizér je pripojiteľný k akémukoľvek zobrazovaciemu zariadeniu ) s pomocou kamery a VGA alebo HDMI káblov. Technické parametre: 8 MPx, 20X zoom, Video: 30 snímkov/sek., rozlíšenie na výstupe: 1080p (HDMI), vyváženie bielej: auto/manual, manuálna korekcia jasu, zabudovaná pamäť, doplnkové funkcie: zrkadlenie obrazu, rotácia, rozdelenie obrazu, zmrazenie obrazu, konverzia na ČB snímku, konverzia pozitív/negatív. Výstupy 1xVGA,  1xHDMI, 2x USB port(1xhost, 1xslave), 1x konektor na pripojenie do siete LAN, napájací konektor DC 5V. Vizualizér má zabezpečenie proti krádeži a diaľkové ovládanie. Súčasťou vizualizéra je laserové ukazovadlo. Hmotnosť  zariadenia je 1,3 kg. 

Notebook pre učiteľa + aplikačný software pre biochem. učebňu

-      Procesor min. dvojjadrový 2,9GHz, RAM 8GB, HDD 256GB SSD, optická mechanika SuperMulti DVD RW, čítačka SD kariet, samostatná graf. karta s min. 2GB RAM, Ethernet LAN 10/100, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2 (Miracast komaptibilné), konektivita min. : 2xUSB 3.0, 1xUSB2.0, HDMI, audio 3,5mm Jack, RJ-45, integrovaná web kamera Wide Vision HD s duálnym digitálnym mikrofónom, OS: WINDOWS 10; antireflexný displej SVA min. 15,6", WLED , rozlíšenie min. 1920x1080 Aplikačný softvér: vizuálna knižnica obsahujúca výukové interaktívne 3D modely vrátane popisu jednotlivých častí, zvýraznenia, otáčania a priblíženia ľubovoľnej časti modelu s možnosťou priameho prepojenia s Microsoft Office    

Pracovisko učiteľa (stôl, stolička, kontajner)

Pracovisko učiteľa je v zložení: katedra učiteľa, stolička učiteľa a kontajner. Katedra učiteľa pre odbornú učebňu biochémie je vo vyhotovení z pevnej kovovej konštrukcie s výškovonastaviteľnými nožičkami. Pracovná doska je z LDT hrúbky 22mm, rozmer katedry 1200x600x800 mm, hrana ABS, stôl s aretáciou. Kontajner učiteľa - 3-zásuvkový, rozmer 400x500x600mm, zásuvky na kvalitných výsuvoch. Kancelárska pracovná stolička so stredne vysokým operadlom, asynchrónnym mechanizmom, s nastavením výšky operadla, plynovým piestom, na oceľovej chrómovanej konštrukcii, s nosnosťou 130 kg. Povrch z látky kategórie „C”. 

Mobilné laboratórne pracovisko žiaka Biochem.

Laboratórne pracovisko pre skupinu 2 až 4 žiakov s pripojením na sieťové napätie 230V/50Hz, altrnatívne na zdroj veternej alebo slnečnej energie. Rozmer pracoviska 1300x600x800mm, konštrukcia aj pracovná plocha z chemicky odolného materiálu.Pracovisko je vyrobené s pevnou kovovou konštrukciou, s párom pevných kolies a s párom otočných kolies s brzdou. Nosná konštrukcia je  vyrobená z kovového profilu hrúbky  3mm. Krycie plochy, police a dvierka sú vyrobené z laminovanej drevotriesky. Dvierka sú z jednej pozdĺžnej strany posuvné.  Pracovná doska je z obojstranného postformingu.  Oceľová konštrukcia je s povrchovou úpravou elektrostaticky naneseným epoxidovým vypaľovacím lakom.  Pracovisko spĺňa certifikát hygienickej nezávadnosti, certifikát o mechanicko-fyzikálnych skúškach a je  v zhode s platnými STN (EN). Na pracovnej ploche je osadená chemicky odolná výlevka, sifón z chemicky odolného materiálu s možnosťou napojenia na existujúce odpadové potrubie v učebni. Na pracovnej ploche je vyvedený ventil na pripojenie plynu. Na pracovnej doske je osadená batéria na vodu z chemicky odolného materiálu, vývod zakončený olivkou. Prívod vody do batérie je riešený z možnosťou pripojenia na existujúcu prípojku vody v učebni. Pripojenie pracoviska na napätie 230V je s možnosťou pripojenia na existujúci samostatný prívod elektriny v učebni, istený prúdovým chráničom max. na 16A. Na pracovnej ploche je osadený elektropanel zabudovaný do pracovnej dosky, je z nerezu, s nezmazateľnými popismi prvkov. Prvky elektropanelu sú: 2 ks zásuvka s uzemnením na 230V s krytkou a bezpečné napätie max. 30V,  2x zásuvky na bezpečné jednosmerné napätie a 2x zásuvky na striedavé výstupné napätie, prvky sú rozložené symetricky, aby panel mohla používať dvojica alebo dve skupiny žiakov. Parametre zásuvky na bezpečené napätie  AC - banánik 4mm; 10A; čierny; Parametre zásuvky na bezpečené napätie DC - banánik 4mm; 10A; Elektropanel   zodpovedá platným bezpečnostným požiadavkám smerníc Rady EU pre školské prostredie. Pracovisko má mať prípravu na pripojenie pracoviska na bezpečné jednosmerné a striedavé napätie do max. 30V.  Členený úložný priestor je uzamykateľný a určený pre uskladnenie učebných pomôcok a prístrojov. Súčasťou dodávky pracoviska je projekt pre jeho zapojenie, testovací protokol a návod na obsluhu v slovenskom jazyku. 

Mobilné laboratórne pracovisko učiteľa - Biochem.

Laboratórne pracovisko učiteľa s pripojením na sieťové napätie 230V/50Hz. Požadovaný rozmer pracoviska 1500x600x800mm, konštrukcia aj pracovná plocha z chemicky odolného materiálu. Pracovisko je vyrobené s pevnou kovovou konštrukciou s párom pevných bantamových kolies a s párom otočných bantamových kolies opatrených brzdou. Nosná konštrukcia je vyrobená z kovového profilu hrúbky  3mm. Krycie plochy, police a dvierka sú vyrobené z laminovanej drevotriesky hrúbky 18 mm. Dvierka sa otvárajú do pravého uhla. Pracovná doska je z obojstranného postformingu hrúbky 36mm. Oceľová konštrukcia je s povrchovou úpravou elektrostaticky naneseným epoxidovým vypaľovacím lakom. Pracovisko spĺňa certifikát hygienickej nezávadnosti, certifikát o mechanicko-fyzikálnych skúškach a je v zhode s platnými STN (EN). Na pracovnej ploche je osadená chemicky odolná výlevka s rozmerom 150x150mm (alternatívne s priemerom 150 mm), sifónom z chemicky odolného materiálu s možnosťou napojenia na existujúce odpadové potrubie v učebni (alternatívne s možnosťou napojenia do 10l odpadovej chemicky odolnej bandasky). Na pracovnej ploche je vyvedený ventil na pripojenie plynu. Na pracovnej doske je osadená batéria na vodu z chemicky odolného materiálu, vývod zakončený olivkou. Prívod  vody do batérie je riešený s možnosťou pripojenia na existujúcu prípojku vody v učebni. Pripojenie pracoviska na napätie 230V je  s možnosťou pripojenia na existujúci samostatný prívod elektriny v učebni, istený prúdovým chráničom max. na 16A.  Elektropanel učiteľa je zabudovaný do pracovnej dosky a má rozmer 150x300mm, je z nereze s nezmazateľnými popismi prvkov. Prvky elektropanelu sú: 2x zásuvka s uzemnením na 230V s krytkou a bezpečné napätie max. 30V.  Elektropanel zodpovedá platným bezpečnostným požiadavkám smerníc  Rady EU pre školské prostredie. Členený úložný priestor je uzamykateľný a určený pre uskladnenie učebných pomôcok, prístrojov alebo skladacej učiteľskej stoličky.  Pracovisko má bezpečnostný certifikát. Súčasťou dodávky pracoviska je projekt pre jeho zapojenie, testovancí protokol a návod na obsluhu v slovenskom jazyku.  Farebné prevedenie pracoviska podľa vzorkovníka. 

Bezpečnostné skrine na chemikálie

Dvojica bezpečnostných plechových skríň na chemikálie do školského laboratória. Konštrukcia z oceľového plechu hrúbky  0,7 mm, zváraná, uzamykateľná, povrchová úprava vypaľovací lak z umelej živice. Obsahuje 4 ks vysúvateľných nepriepustných vaničiek z pozinkovaného plechu, nosnosť vaničiek 30 kg, odvetrávanie v spodnej a vrchnej časti skrine. Rozmer jednej skrine 900x550x1900 mm a rozmer druhej skrine 900x350x1900mm. 

Žiacky stôl

Kovová konštrukcia, výškovonastaviteľná bez použitia náradia, stolová doska hrúbky 18 mm v povrchovej úprave umakart s bukovým náglejkom. Rozmer 1300x600x750 mm  Max. limit výzvy je 8 stolov v učebni.

Odsávacie zariadenie

Odsávacie zariadenie pre pokusy. Rozmer 1000x700x1400mm, s priehľadnou prednou a zadnou stenou z bezpečnostného skla na pevnej oceľovej konštrukcii. Plášť zariadenia je z oceľových plechov hrúbky 1,5mm s povrchovou úpravou elektrostaticky naneseným epoxidovým vypaľovacím lakom. Vnútorná výbava: 2x elektrozásuvka 230V, 1x ventil pre vodu, 1x vypínač, 1x ventilátor, osvetlenie 18W, spúšťané súbežne s rozbehom ventilátora. Ventil pre vodu je  v prevedení pre laboratórne prostredie, povrchovo chránený ochrannou vrstvou, s plastovými protišmykovými hmatníkmi  a so závitmi podľa, farebne označenými. Vývod batérie je zakončený olivkou. Prívod vody je pripravený na pripojenie z rozvodu v učebni. Maximálny zdvih pracovného okna je 500mm nad pracovnou doskou digestora. Súčasťou digestora je  výkonný ventilátor, ktorý zabezpečuje dokonalý a účinný odťah výparov. Vývod z digestora je zabezpečený na pripojenie do vzduchotechniky v učebni. Pracovná doska digestora je z keramickej dlažby, odolnej voči pôsobeniu kyselín, na prednej časti pracovnej dosky je narážacia hrana so zvýšeným okrajom chrániacim obsluhu pred postriekaním v prípade rozliatia chemikálie. Keramická dlažba je na konštrukčnej doske nalepená trvale plastickým lepidlom a vyšpárovaná kyselineodolnou špárovacou hmotou s vysokou chemickou odolnosťou. V ľavom prednom rohu je  do pracovnej dosky osadená polypropylénová odpadová vanička s rozmerom 120x120/120mm s odnímateľným sitkom, napojená na odpad v učebni. Pracovná doska je neoddeliteľnou súčasťou digestora. Oceľová konštrukcia pod digestorom je  vyrobená z profilu 30x30mm, spodná odkladacia polica je z laminovanej drevotriesky  s hranou ABS. Nosnosť konštrukcie je 250kg.  Zariadenie  má bezpečnostný certifikát. Súčasťou dodávky zariadenia je projekt pre jeho zapojenie, testovancí protokol a návod na obsluhu v slovenskom jazyku. 

Laboratórne podnosy

Sada laboratórnych podnosov pre učiteľa obsahuje 2 ks tácok s rozmermi 300x400x40 mm a 250x250x40mm, s teplotnou odolnosťou do 50°C  a chemickou odolnosťou pre materiály PS. 

Planktónové siete

Súbor planktónových sietí pre učiteľa obsahuje  6 ks rôznych komponentov (sieť s rúčkou dlhou 50cm, lupu, nádobu na pozorovanie, štetec,pinzeta, špionážne zrkadlo). Materiál odolný plast vhodný pre školské prostredie. 

Sada laboratórneho skla a laboratórnych pomôcok - žiak

Sada pre skupinu 4 žiakov pre prácu v biochemickej učebni. Sada obsahuje : 4x kadička vysoká s výlevkou 400ml, 2x kadička nízka s výlevkou  150ml, 2x kadička vysoká s výlevkou  250ml, 4x banka kúžeľová úzkohrdlá 250 ml, 4x  banka s plochým dnom titračná 250 ml, 4x skúmavka s guľatým dnom priem. 12 mm s vyhrnutým okrajom, 4x skúmavka s guľatým dnom priem. 14 mm s vyhrnutým okrajom,2x pipeta, 4x miska Petriho sklenená 90 mm, 4x valec odmerný vysoký 250 ml, 2x lievik, 2 ks byreta objem 25 ml, 4x sklená tyčinka, 2x stojan na 10 skúmaviek, 6x rôzne držiaky, 16x kadička vysoká s výlevkou  400ml, 16x kadička nízka s výlevkou  150ml, 16x kadička vysoká s výlevkou  250ml, 16x banka kúžeľová úzkohrdlá 250 ml, 16x skúmavka s guľatým dnom priem. 12 mm s vyhrnutým okrajom, 16x skúmavka s guľatým dnom priem. 14 mm s vyhrnutým okrajom, 16x pipeta delená 10 ml, 16x miska Petriho sklenená 9 0 mm, 16x valec odmerný vysoký 250 ml, 16x lievik,  16x sklená tyčinka, 16x stojan na 10 skúmaviek, 16x tri rôzne držiaky. 

Sada chemických kahanov s príslušenstvom - žiak

Sada 2 ks sklenených liehových kahanov s príslušenstvom pre skupinu 4 žiakov. Sada obsahuje: 2 ks liehový kahan s kapacitou 250ml, hrúbkou skla 1,8 mm,2 ks laboratórna trojnožka so sieťkou nad kahan, 2ks balenie 250 ml liehu na horenie. 

Sada tácok pre biochem. učebňu

Sada tácok k laboratórnemu pracovisku žiakov obsahuje 4 ks tácok pre skupinu 4 žiakov v zložení 2 ks s rozmerom 300x400x40 mm a 2 ks s rozmerom 250x250x40mm, s teplotnou odolnosťou do 50°C  a chemickou odolnosťou pre materiály PS. 

Sada prístrojov na určenie ph s príslušenstvom - žiak

Sada 2ks prístrojov na určenie pH s príslušenstvom pre skupinu 4 žiakov. Špecifikácia prístroja: pH tester s veľkým digitálny displejom a so zabudovanou elektródou, rozsah merania: 0 až 14 pH, rozlíšenie: 0,01 pH, presnosť: ±0,2 pH, kalibrácia: 2-bodová, automatické rozpoznanie pufrov, náhradná elektróda, cca. 1000 hod. kontinuálneho merania. Súčasťou každého balenia prístroja sú: 2 sáčky pufru pH 4, 2 sáčky  pufru pH 7, 2 sáčky čistiaceho roztoku.

Ekologická sada s príslušenstvom - žiak

Ekologická sada obsahuje 2 ks súprav pre skupinu 4 žiakov. Každá súprava obsahuje materiál na rozbor vody a pôdy a na meranie najdôležitejších látok, ktoré ovplyvňujú naše životné prostredie. Súprava je  v kufríku z pevného a vodotesného materiálu. Súprava obsahuje: 80 stranový návod na použitie s farebnými ilustráciami, tabuľkami a podrobnými vysvetleniami v slovenskom jazyku, sadu s roztokmi na 59 experimentov od pH 3 do pH 9; amónium 0,05 – 10 mg/l; dusitan 0,02 – 1,0 mg/l; dusičnan 10 – 80 mg/l; fosfát 0,5 – 6 mg/l, extrakčné tekutiny na analýzu pôdy, experimenty s dusičnanom, fosfátom a amóniom, kartu s farbami na porovnanie nameraných hodnôt, filtračnú trojnožku, vreckové zväčšovacie sklíčko s 2- a 4-násobným zväčšením, špeciálny štetec na mikroorganizmy, vodeodolnú podložku na biologické experimenty, pomôcky ako sklíčka na vzorky, filtračný papier, laboratórne fľaše a kadičky, hárok na zapisovanie výsledkov meraní. Súčasťou sady je videomanuál pre prácu so súpravou v slovenskom jazyku.  

Sada 3D modelov na chémiu - žiak

Sada 3D modelov na chémiu pre žiaka je zložená z 3 ks demonštračných 3D modelov na chémiu v zložení:  1x interaktívny model atómu,1x anorganická chémia, 1x organická chémia. Každý z modelov je z odolného plastu vhodného pre školské prostredie, s popisom jednotlivých častí v slovenskom jazyku. Sada max. pre 4 žiakov.

Interfejs na zber dát - biochémia - učiteľ

Merací panel pre učiteľa komaptibilný so sadou senzorov pre biochémiu - učiteľ. Merací panel obsahuje 3 ks základných senzorov (senzor teploty, senzor osvetlenia, senzor napätia), 4ks spojovacích káblov pre senzory a má zabudovaný mikrofón. Súčasťou meracieho panelu pre učiteľa je spektrálna sonda-optické vlákno a vybavenie na online skúmanie a zaznamenávanie spektrálnych charakteristík viditeľnej časti spektra zdrojov svetla. Merané veličiny je možné zobrazovať a spracovávať priamo v meracom paneli, na monitore počítača alebo na interaktívnej tabuli.

Sada preparačných nástrojov s príslušenstvom - žiak

Sada pozostávajúca z 2 ks súprav preparačných nástrojov pre skupinu 4 žiakov. Každá sada obsahuje: 7 ks rôznych preparačných nástrojov ( t.j. pinzetu, nožnice, skalpel, stierku, preparačnú ihlu, pipetu, paličku). Náhradné komponenty obsahujú: podložné sklíčka 1bal, krycie sklíčka 1bal  a farbiacu tekutinu.

Sada planktónových sietí - žiaci

Sada pre skupinu 4 žiakov obsahuje 4 ks sád planktónových sietí, pričom každá sada obsahuje 6 ks rôznych komponentov (sieť s rúčkou, lupu, nádobu na pozorovanie, štetec, pinzeta, špionážne zrkadlo). Materiál odolný plast vhodný pre školské prostredie. 

Prenosné chemické laboratórium

Laboratórium obsahuje: • brožúru s návodmi na 40 chemických pokusov  • praktické nosítka s laboratórnym stojanom a držiakom skúmaviek • chemikálie potrebné k pokusom uvedeným v brožúre označené podľa novej legislatívy  

Sada DVD Školské chemické pokusy

Súbor 3 DVD, ktoré obsahujú: 1DVD  pokusy: plameň, delenie zmesí, vodík, kyslík, oxid uhličitý, rýchlosť chemických reakcií.  2 DVDObsahuje časti: kovy, nekovy, soli, elektrolýza  zlučovanie kovov s kyselinou dusičnou, predstavovanie halogénov, príprava sulfidu zinočnatého, vylučovanie medi na zápornej elektróde.  3 DVD Obsahuje pokusy: korózia, uhľovodíky, vybrané deriváty uhľovodíkov, prírodné látky, syntetické látky.    

Laboratórna stolička pre žiaka do Biochem.učebne

Stolička s kovovou konštrukciou, výškovo nastaviteľná, sedák a operadlo z CPL laminátu vhodného pre laboratórne prostredie. 

Súbor lúp pre 4 žiakov

Sada lúp na pozorovanie prírody pre skupinu 4 žiakov. Jedna sada obsahuje 4 ks lúp, s dvojnásobným zväčšením, možnosťou pripojenia nádobky s otvormi na vetranie, s priemerom 50 mm. na pozorovanie drobného hmyzu, rastlín a hornín. 

Model - Oblička s nadobličkou

Model ukazuje obličku s nadobličkou, obličkové a nadobličkové cievy a hornú časť močovodu. Prednú polovicu možno vybrať a pozrieť sa na cortex medulla, cievy a obličkovú panvičku.    

Model - Tehotenstvo

Séria 8 modelov tehotenstva, zobrazuje dôležité štádiá vývoja (z toho 3 sú pozície v piatom mesiaci), modely sú na samostatných podstavcoch. Rozmery: 12x12x19cm.    

ŽES Súprava - Vietor a počasie

Súprava umožňuje pracovať až šiestim skupinám žiakov a obsahuje pomôcky na vytvorenie mobilnej meteorologickej stanice. Je použiteľná aj v kombinácii s inými pomôckami alebo materiálmi. Súprava slúži na výučbu: rozoznávania, rozlišovania, popisovania, merania a zapisovania teploty, smeru vetra, sily vetra a zrážok (dažďových). Žiaci sa naučia čítať a používať rôzne meteorologické symboly používané na oficiálnych mapách počasia. Rozmer kufríka 550x420x150 mm.

Sada laboratórnych stojanov s príslušenstvom

Sada 2ks laboratórnych stojanov s príslušenstvom. Každý laboratórny stojan obsahuje: dosku s tyčou750mm, 1ks kruh na varenie pr. 130mm, 1ks kruh na varenie pr. 100mm, 1ks kruh na varenie pr. 70mm, 1ks držiak na chladič veľký, 2ks držiak bez svorky, 6ks krížová svorka a sieť nad kahan s keramickým stredom. Sada max. pre 4 žiakov.  

Destilačný set s príslušenstvom

Pomocou setu sa dajú bezpečne vykonať všetky obvykle prevádzané destilačné procesy. Študenti môžu sledovať chladenie vody a oddeľovanie kvapalín na základe ich odlišných teplôt varu.  SVS systém pozostáva zo skrutkových spojov, ktoré pozostávajú zo skrutkovacieho uzáveru, silikónového tesnenia a PTFE manžety. Tak sa zabezpečí jednoduchšie ovládanie a zaistí bezpečnosť a odolnosť voči priesaku spojmi medzi jednotlivými časťami. V prepravke s výstužou a krytom. Rozmery balíka: 312 x 427 x 150 mm. Obsahuje: frakčná banka  100 ml, kadička  100 ml, destilačná hlava, adaptér, chladič podľa Liebiga 150 mm, teplomer  -10 do +110 ° C, stojan so svorkami, svorky 2x, tyč stojana 330 mm 2x, svorkový držiak 2x; upevňovací krúžok, trojnožka, držiace klipy, keramická drôtená sieťka, kahan, ohňovzdorná podložka,  kadička 100 ml gumené rúrky. Materiál pre jednu skupinu študentov.

Kostra mačky

Pružný model mačacej kostry, dokáže kopírovať prirodzený mačací pohyb. Je umiestnená na drevenom podstavci.

Kostra kačice

Model vtáčej kostry. Môže sa používať na komparatívnu anatómiu a ďalšie štúdiá. Dodáva sa v plastovom kufríku.

Kliešť obyčajný

Kliešť (replika v pomere 25:1), Rozmery: 12x12x2 cm, Váha: 0,035 kg

Model holuba a kostry

Model kostry holuba a vypchatá vzorka. Dodávaná v kufríku.