Interaktívny projektor + projekčná tabuľa + interaktívne pero, softvér vrátane adaptéra pre bezdrôtový prenos obrazu a montážnej sady pre jazyk. učebňu

Interaktívny projektor s ovládaním dvoma interaktívnymi perami, s podporou 3D zobrazovania, technológia DLP s natívnym rozlíšením WXGA, svetelným výkonom a kontrastom min. 10 000:1. Hodnota Throw ratio, vertikálna korekcia lichobežníkového skreslenia, offset 120%. Zabudované reproduktory, konektivita HDMI, VGA-In, VGA-Out, RJ45, RS-232 a Audio-In (Mini Jack). Interaktivita zabezpečená 2 interaktívnymi perami, ktoré sú súčasťou projektora. Projekčná tabuľa - biela keramická magnetická tabuľa s matným difúznym povrchom. Rozmer tabule 200x120 cm (šírka x výška). Sada softérov k interaktívnemu projektoru pozostávajúca z 2 programov pre vytváranie a zdieľanie interaktívnych prezentácií s databázou animácií a obrázkov vo vysokom rozlíšení. Zdieľanie interaktívnych prezentácií je okamžité a na strane žiakov si nevyžaduje inštaláciu žiadneho dodatočného softvéru. Adaptér na pripojenie tabletu, inteligentného telefónu a PC k projektoru, podpora Full HD, samostatné napájanie cez USB, pripája sa cez HDMI vstup. Montážna sada určená k inštalácii interaktívneho projektora s adaptérom a projekčnej tabule pevne na stenu.   

Učiteľská stanica: PC+monitor+klávesnica, myš

PC s min. parametrami: 4jadrový procesor Intel, min. 2,6GHz, RAM min. 8GB, HDD 1TB, optická mechanika DVD, čítačka SD kariet, graf. karta min. Intel HD 405, Ethernet LAN 10/100/1000, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, konektivita min. : 2xUSB 3.0, 2xUSB2.0, HDMI, audio 3,5mm Jack, RJ-45, OS: WINDOWS 10 monitor IPS min. 21,5", WLED , rozlíšenie min. 1920x1080 USB klávesnica + myš

Žiacka klientská stanica: miniPC + monitor + klávesnica, myš

PC s min. parametrami: dvojjadrový procesor Intel, min. 2,4GHz, RAM min. 4GB, HDD 32GB, čítačka SD kariet, graf. karta min. Intel HD 400, Ethernet LAN 10/100/1000, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, konektivita min. : 3xUSB 3.0, HDMI, audio 3,5mm Jack, RJ-45, OS: WINDOWS 10 LED monitor min. 18,5", 16:9, DVI alebo HDMI konektor USB klávesnica + myš  

Digitálne jazykové laboratórium - učiteľ (softvér, elektronická jednotka na prenos o konverziu signálu, zariadenie na prenos zvuku, slúchadlá, komunikačné zariadenie)

Učiteľská riadiaca stanica s  náhlavnou komunikačnou súpravou z odolných materiálov určená na každodennú záťaž v škole s reguláciou vzdialenosti slúchadiel a ovládaním na prívodnom kábli s možnosťou regulácie hlasitosti.  Súčasťou náhlavnej komunikačnej súpravy je špeciálny mikrofón na ohybnom ramene s možnosťou vypnutia. Priemer pripájacieho kábla je 7mm, dĺžka 2,3m, konektory  2 x 3.5mm. slúchadlá s frekvenčným rozsahom 10Hz - 28kHz, 320 Ohm, 106dB. Jednosmerný mikrofón má  frekvenčný rozsah 75Hz - 16kHz, citlivosť -52dB a odpor 2K Ohm.    Softvér riadiacej stanice podporuje využitie viacerých zobrazovacích zariadení, možnosť vytvoriť až 200 samostatných kanálov a pripojenia až 1000 samostatných žiackých jednotiek na 1 riadiacu stanicu, plnú podporu simultánneho ovládania viacerých vysielacích kanálov. Softvér plne podporuje príjem a spracovanie signálu pripojených externých zariadení (DVD, VCR, CD prehrávač) k riadiacej stanici s možnosťou distribúcie  rôznych audio a video signálov do žiackých staníc nezávisle. Učiteľská riadiaca stanica umožňuje vytvoriť 30 samostatných skupín pre každú triedu. Počet možných tried je bez obmedzenia s možnosťou uloženia individualizovaných zasadacích plánov s podrobnými popismi pre každú triedu s možnosťou riadenia a zobrazenia žiackých jednotiek na obrazovke riadiacej stanice na ktorejkoľvek pripojenej stanici. Učiteľ má prostredníctvom riadiacej stanice plnú kontrolu nad žiackými stanicami s možnosťou anotácie na žiackých obrazovkách ako aj na interaktívnej tabuli. Softvér zároveň umožňuje učiteľovi vytvárať vlastné testy, tie distribuovať do žiackých staníc a následne ich aj automaticky vyhodnotiť. K učiteľskej riadiacej stanici je potrebné zakúpiť aj - Žiacku stanicu so stereoslúchadlami s mikrofónom (Jazyková učebňa) 

Žiacky stôl do jazykovej učebne

Žiacky stôl  - kovová konštrukcia, výškovonastaviteľná bez použitia náradia, stolová doska v odolnej povrchovej úprave, v tvare obdĺžnika alebo lichobežníka.Rozmer základne 1000mm, hĺbka základne 550mm, výška stola 750 mm.

Pracovisko učiteľa jazyk. učebne

Pracovisko učiteľa je zložené zo stola, stoličky a kontajnera. Stôl je z pevnej kovovej konštrukcie, obsahuje odkladací priestor a stolová doska je v odolnej povrchovej úprave. Kancelárska pracovná stolička so stredne vysokým operadlom, z pevnej oceľovej chrómovanej konštrukcie, nastaviteľnou výškou operadla, povrch látky z kategórie "C" a nosnosť 130 kg. Kontajner učiteľa pozostáva z troch zásuviek na kvalitných výsuvoch. 

Stolička/taburet do jazykovej učebne

Stolička/taburet, s kovovou konštrukciou, výškovo nastaviteľná, z odolného materiálu.

Digitálne jazykové laboratórium - žiaci (softvér, elektronická jednotka na prenos o konverziu signálu, zariadenie na prenos zvuku, slúchadlá, komunikačné zariadenie)

Žiacka stanica je vybavená  náhlavnou komunikačnou súpravou z odolných materiálov, určená na každodennú záťaž v škole s reguláciou vzdialenosti slúchadiel a ovládaním na prívodnom kábli s možnosťou regulácie hlasitosti. Súčasťou komunikačnej súpravy je špeciálny mikrofón na ohybnom ramene s možnosťou vypnutia. Priemer pripájacieho kábla je 7mm, dĺžka 2,3m, konektory  2 x 3.5mm. slúchadlá s frekvenčným rozsahom 10Hz - 28kHz, 320 Ohm, 106dB. Jednosmerný mikrofón má frekvenčný rozsah 75Hz - 16kHz, citlivosť -52dB a odpor 2K Ohm.     Softvér žiackej stanice podporuje možnosť chatu a odosielania požiadaviek na učiteľskú stanicu - žiadosť o pomoc. Žiak si pri prihlásení zadá svoje údaje - pohlavie, svoje vlastné meno, čím sa pre učiteľa výrazne zjednodušuje evidencia dochádzky. Pomocou dodávaných slúchadiel s mikrofónom majú žiaci možnosť počúvať vysielanie z učiteľskej stanice, komunikovať s učiteľom, spolužiakmi, v skupinách, alebo môžu prezentovať pred celou skupinou / triedou.