Tabuľa keramická – interaktívna + dataprojektor

Interaktívna tabuľa s elektromagnetickou technológiou s vysokou presnosťou a citlivosťou na dotyk, pomer strán 4:3, rozmer aktívnej plochy min. 1600x1207 mm (uhlopriečka 79"), 2 nabíjateľné interaktívne perá. Podpora práce 2 užívateľov súčasne. Možnosť pripojiť pomocou dodávaného USB kábla alebo pomocou bezdrôtového adaptéra. Súčasťou tabule je originálny anotačný softvér v slovenskom jazyku a vizuálna knižnica, ktorá obsahuje stovky výukových interaktívnych 3D modelov. Dataprojektor s DLP technológiou s podporou 3D, natívne rozlíšenie XGA (1024x768), svetelný výkon min. 3000 ANSI lumenov, kontrast min. 15 000:1, 2x VGA-In, HDMI, S-Video, Composite Video, Audio-In,  VGA-Out, 1x Audio-Out, RS-232, hlučnosť max. 35 dB.

Súprava meradiel (oceľové meradlo, skladací meter, posuvné meradlo a.p.)

Súprava základných dielenských meradiel pre techniku obsahuje 12 ks rôznych meradiel v zložení: Meradlo oceľové neohybné, Skladací meter drevený, Zvinovací meter s protišmykovou gumou, Kružidlo rysovacie s tvrdenými hrotmi, Digitálny hĺbkomer s nosom, Uholník príložný pevný, Uholník príložný nastaviteľný, Uhlomer s posuvným ramenom, Meradlo posuvné digitálne, Kovové meradlo posuvné. Dvojlúčový laser krížový, horizontálny a vertikálny lúč, statív k laseru. Súčasťou sady je videomanuál v slovenskom jazkyku.

Súprava na rezanie

Dielenská sada pre žiaka, obsahujúca súpravu 3 ks nožov na vyrezávanie s 14 ks vymeniteľnými čepeľami a pinzetou, 1 ks otvárací kovový nôž (12 cm) s poistením proti uzavretiu a s 16 ks náhradných čepelí (rovné, ohnuté) v púzdre, 1 ks kovový výsúvací nôž s 10 ks náhradných čepelí. 

Ručné náradie s príslušenstvom

Sada základného dielenského ručného náradia v zložení: sada pilníkov s rukoväťami, sada ihlových pilníkov - typy: nožový, guľatý, polguľatý, plochý, 3- a 4-hranný), sada pilníkov na železo - typy: guľatý, polguľatý, plochý, sada rašpiel, sada sekáčov - typy: priebojník, sekáč, jamkovač, sada rôznych profesionálnych dlát z uhlíkovej ocele, sada klieští v obale v zložení: kombinované, polguľaté rovné,  štípacie priame, štípacie bočné, kladivo gumené a kladivo kovové, oceľové nitovacie kliešte, chrómované, pákové nitovacie kliešte, pílka, pílka  na kov, pílka na drevo, plastová šablóna na rezanie uhlov a malá pílka. Príslušenstvo v zložení vrutov, skrutiek, matíc a podložiek, pílových listov na kov, a klincov rôznych druhov. Súčasťou sady je videomanuál v slovenskom jazyku.

Súprava na vŕtanie s vŕtačkou na 24 V

Dielenská sada pre žiaka na vŕtanie do dreva, kovu a plastov, zložená z komponentov: vŕtačka s otáčkami 0 - 3000ot./min, vŕtacie vreteno 1/2", priemer vrtu do dreva až do 20mm, ocele až do10 mm, muriva až do 13 mm, súprava 13 ks vrtákov do kovu: rozsah 1,5 - 6,5 mm, súprava 8 ks vrtákov do dreva: rozsah 3-10 mm v púzdre. Externý transformátor s napájaním 24V DC a výstupom 230V AC.

Súprava na rezanie závitov (priemer 2 mm – 8 mm)

Dielenská sada pre žiaka na rezanie závitov zložená z komponentov: 32 ks závitníkov a závitových očiek: rozsah M3-M12, skrutkovač, závitové mierky, súprava 21 ks HSS závitníkov: rozsah M3-M12. 

Súprava na meranie metrických závitov

Dielenská sada pre žiaka na meranie metrických závitov zložená z komponentov: 24 ks listov na meranie metrických závitov, metrické ISO závity, vrcholový uhoľ 60 stupňov, stúpanie 0.25-6 mm, súprava 28 ks listov na witworthove závity, vrcholový uhol 60 stupňov, 4-62 pohybov na 1 palec., súprava 20 ks listov špárových mierok, rozsah 0,05-1 mm, dĺžka 100 mm. 

Spájkovačka 24 V + pomôcky na spájkovanie (spájka, pasta)

Mikrospájkovačka - analógová spájkovacia stanica s výkonom 9 W a regulovateľnou teplotou v rozsahu od 170°C do 380°C. Tvar hrotu kužeľový. Spájkovačka má krátky čas ohrevu a je vhodná pre školské prostredie. Sada základných pomôcok na spájkovanie obsahuje: spájkovací cín a kolofóniu, odsávačku.

Nožnice na strihanie plechu (priame, vyhnuté)

Sada nožníc na strihanie plechu s príslušenstvom obsahuje: 1ks nožníc na strihanie plechu a 1ks sady základného pozinkovaného materiálu rôznej hrúbky v rozmedzí od 0,55 mm do 0,7 mm.

Teplovzdušná pištoľ

Sada teplovzdušnej pištole a príslušenstva na zváranie plastov, sušenie, rozmrazovanie  a odstraňovanie starých náterov. Sada obsahuje pištoľ s dvoma úrovňami výkonu - s výkonom 900 W a teplotou 330°C. Druhá úroveň s výkonom 1600W a teplotou 500°C, súčasťou sady sú aj 3 ks náhradných trysiek, sada zmršťovacieho materiálu pre elektrotechniku a prenosný kufrík. 

Taviaca pištoľ

Minimálna požiadavka: taviaca pištoľ, min. príkon 20W, výkon pri lepení 8 - 12 g / min, priemer lepiacej tyčky  max. 11mm.

Zverák min. 120 mm

Sada školských dielenských zverákov. Sada obsahuje otočný zverák s kovadlinou aj s upevňovacími skrutkami a zverák polohovací s  čeľusťami chránenými gumovými krytmi, zverák rýchloupínací, svorky stolárske, svorky zámočnícke a  svorky rýchloupínacie.

Nákova s príslušenstvom

Sada školskej kováčskej nákovy pre techniku. Sada obsahuje nákovu z jedného kusa železa, hrot, kováčske kladivo, kováčske kliešte a základný materiál na kovanie.

Stojanová elektrická vŕtačka

Dielenské náradie, stojanová elektrická vŕtačka, školská, príkon 300W, otáčky min. 550-2400/min, veľkosť min. 50 cm, 5 rýchlostné prevodové stupne, stop tlačidlo. 

Stolová nástrojárska brúska

Dielenské náradie, stolová nástrojárska brúska s dvomi kotúčmi, príkon min. 330W, otáčky min. 2900/min, polomer kotúča 100 mm, polomer diery 8 mm, ochranný kryt a opierka na každý kotúč. 

Uhlová brúska

Dielenské náradie, ručná uhlová brúska školská, príkon min. 790W, polomer 55 mm, voľnobežné otáčky 10k/min, jednoducho nastaviteľný kryt kotúča bez nutnosti použitia náradia, rúčka, nástroj na uvoľňovanie a uťahovanie kotúča. 

Demonštračná zostava pre elektrinu a magnetizmus – (učiteľ)

Učiteľská demonštračná stavebnica na zobrazenie pokusov súvisiacich s elektrinou a magnetizmom, obsahujúca 20  komponentov, umožňujúcich vykonanie 40 rôznych experimentov s témami: tepelná energia z elektrickej energie, práca a výkon, elektromagnetizmus, kinetická energia z elektrickej energie, elektromagnetická indukcia.

Demonštračná zostava pre elektrinu a magnetizmus – (žiak)

Žiacka stavebnica obsahujúca 25 častí a určená na objavenie spojitosti medzi elektrinou a magnetizmom, umožňujúca precvičiť si 80 rôznych elektromagnetických zostáv. 

Náradia pre elektroniku s príslušenstvom

Súprava základného ručného náradia pre elektroniku. Súprava obsahuje 7 ks skrutkovačov pre elektroniku a to: PH0-2, ploché: 2,5-5,5mm so skúšačkou v obale a 6 ks rôznych klieští pre elektroniku a to 1 ks  kombinované 118 mm, 1 ks štiepacie bočné 110 mm, 1 ks štiepacie čelné 111 mm, 1 ks polguľaté rovné 120 mm, 1 ks polguľaté dlhé 148 mm, 1 ks odizolovacie 155 mm.

Univerzálny merací prístroj pre elektroniku

Sada univerzálnych meracích prístrojov na meranie napätia a prúdu. Analógové prístroje z odolného plastu. Voltmeter na galvanometrickom princípe triedy 2.0, s krátkodobým preťažením bez poškodenia, s ochrannou diódou proti prepólovaniu,  nula nastaviteľná skrutkou, 4 mm zdierky pre vodiče. Meracie rozsahy: 0 až 3 V / 15 V / 30 V, Delenie stupnice: 0,1 V / 1 V / 1 V, Dĺžka stupnice: 75 mm, minimálny rozmery: 100 x 140 x 90 mm.  Ampérmeter  na gavlanometrickom princípe triedy 2.0, s krátkodobým preťažením bez poškodenia, s ochrannou diódou proti prepólovaniu,  nula nastaviteľná skrutkou, 4 mm zdierky pre vodiče. Meracie rozsahy: 0 až 50/500 mA / 5 A, Delenie stupnice: 1/10/100 mA, Dĺžka stupnice: 75 mm, min. rozmery: 100 x 140 x 90 mm a digitálny multimeter so skúšačkou. 

Merač spotreby elektrickej energie

Sada na meranie spotreby elektrickej energie obsahuje demonštračný prístroj s LCD displejom a možnosťou nastavenia jednotkovej ceny, vhodný na pripojenie do elektrickej zásuvky na maximálne 230V/16A, Súčasťou je tepelné záťažové teleso na znázornenie zmeny spotreby elektrickej energie. 

Vzorkovnice základných druhov technických materiálov

Vzorkovnice základných druhov technických materiálov (drevo, kov, plasty),vzorky tesnení (dvere, okná a pod.), vzorky tepelných izolácií (vata, pena, polystyrén a pod.). Rozmery vzoriek sú s vyznačením názvu materiálu na vzorke v slovenskom jazkyu. Každá vzorkovnica obsahuje vzorky 5 rôznych druhov technických materiálov. Súbory vzorkovníc sú uložené v prenosnom kufríku.

Súprava na výrobu plošných spojov

Žiacka súprava zložená z komponentov na vyrobu a čistenie plošných spojov v zložení: handrička, kefka, špongie a  brúsne hubky,  plastová miska, chemický čistiaci prášok na plošné spoje, čistiaci prostriedok na riad, permanentý popisovač 2mm a 5mm.

Súprava učebných pomôcok na nácvik pravouhlého premietania,  súprava základných telies

Súprava obsahujúca 2x rohové zrkadlo s dreveným stojanom, sadu vzorov s úlohami na kontrolu pravouhlého premietania na kartičkách, sadu odrážajúcich vzorov pre pravouhlé premietanie obsahujúcu 200 ks drevených tvarov v piatich farbách.

Premietací kút pre nácvik pravouhlého premietania

Rozoberateľný premietací kút, rozmer 300x300x300xmm, základňa LTD hrúbky 18mm, vymeniteľné bočné steny – zrkadlo alebo matnica zo skla, súčasťou dodávky LED zdroj svetla s napájaním na 230V a ochranné okuliare.

Pomôcka na znázornenie skleníkového efektu

Demonštračná pomôcka, materiál odolný plast vhodný pre školské prostredie, s otvormi na teplomery, farebné filtre, obsahuje teplomer a malú infračervenú lampu. Model slúži na znázornenie účinku zvyšovania teploty pôdy vplyvom skleníkového efektu.

Stavebnica o zdrojoch obnoviteľnej energie

Stavebnica na znázornenie využitia alternatívnych zdrojov elektrickej energie. Obsahuje napr.: vrtuľu na veternú energiu, solárny článok, reverzné elektrolyzéry a palivový článok, palivový článok na etanol, zásobník na vodík, zostava s Peltierovým článkom, palivový článok na slanú vodu, merač energie. Popisy častí a návod v Slovenskom jazyku. Pomocou stavebnice je možné vytvoriť  rôzne experimenty súvisiace s obnoviteľnou energiou, ktoré slúžia na ukážku kompletného systému získavania čistej energie v zmenšenej mierke.

Hlukomer

Prístroj detekujúci škodlivosť hluku a ďalších stresových faktorov. Zaznamenáva a vyhodnocuje hladinu hluku v priestore a merá čas. Prístroj obsahuje funkciu, keď je úroveň hluku v norme a keď je hluk v priestore nad hygienický limit.

Montážne náradie pre vodoinštaláciu

Montážne náradie pre vodoinštalatérske práce v prenosnom obale. Sada obsahuje vodoinštalatérske nástroje v zložení napr.: hasák, sadu vydlicovo račnových kľúčov, sadu skrutkovačov, sadu na zváranie plastových trubiek PPR, kliešte na delenie PPR trubiek, rezač rúrok, pílku na železo, sadu náhradných pílových listov, teplovzdušnú pištoľ, teflónovú pásku.

Učebné pomôcky na demonštráciu kúrenia a vykurovania v domácnosti (vrátane TÚV)

Súbor 9 ks lineárnych učebných pomôcok znázorňujúcich využitie základných mechanizmov v domácnosti a praxi, automatizačné, zabezpečovacie systémy v domácnosti, energetické zdroje a ich využitie v domácnosti. Rozmer obrazov 110x140 cm, povrch laminovaný a sada je dodaná so závesnými lištami a s háčikmi na zavesenie (Obsiahnuté témy: Zabezpečovacie prvky v domácnosti, Regulácia spotreby vody v domácnosti a Regulácia spotreby elektriny v domácnosti, Ústredné kúrenie, Alternatívne a obnoviteľné zdroje energie, Nízkoenergetické domy, Rozvod plynu v domácnostiach, Revízne postupy, Základné mechanizmy v domácnosti)

Zostavy základných druhov mechanizmov, pohonov a prevodov

Zostava na demonštráciu základných druhov mechanizmov, pohonov a prevodov. Súprava obsahuje funkčné modely jednoduchých mechanizmov a prevodov, ktoré je možné navzájom prepájať a demonštrovať rôzne druhy pohybu, 3D modely motorov v reze a rôzne 2D modely pohonov a prevodov v reze

Triedna sada nástenných tabúľ pre polytechniku

Súbor 9 ks lineárnych učebných pomôcok znázorňujúcich využitie základných mechanizmov v domácnosti a praxi, automatizačné, zabezpečovacie systémy v domácnosti, energetické zdroje a ich využitie v domácnosti. Rozmer obrazov 110x140 cm, povrch laminovaný a sada je dodaná so závesnými lištami a s háčikmi na zavesenie (Obsiahnuté témy: Zabezpečovacie prvky v domácnosti, Regulácia spotreby vody v domácnosti a Regulácia spotreby elektriny v domácnosti, Ústredné kúrenie, Alternatívne a obnoviteľné zdroje energie, Nízkoenergetické domy, Rozvod plynu v domácnostiach, Revízne postupy, Základné mechanizmy v domácnosti)

Sada SEG - bezpečne s elektrickou energiou

Sada pre skupinu žiakov obsahuje 90 rôznych súčiastok na vytvorenie minimálne 65 rôznych pokusov na objasnenie zákonitostí a javov z elektriny, magnetizmu a elektrochémie.

Vypaľovačka do dreva

Vypaľovačka do dreva, ručný nástroj vhodný pre školské prostredie.

Stavebnica na obrábanie dreva

Sada na obrábanie dreva pre skupinu žiakov. Súprava obsahuje komponenty na zostavenie rôznych variant zariadení na obrábanie dreva - sú to napr.  sústruh, pílka a obrusovačka. Príslušenstvo napr.: stabilizačné dosky, lupienkové pílky, upínacie klieštiny, zverák, hnací remeň, frézka, vrták, dlátko, brúsny papier, výstredník, trojčeľusťové skľučovadlo, nástrojová brúska s brúsnym kotúčom, ochranné okuliare, základová doska, podstavec pod dlátko. Súčasťou stavebnice je dielenská sada základného materiálu na obrábanie.

Stavebnica na obrábanie kovov

Sada na obrábanie kovu a iných materiálov pre skupinu žiakov. Súprava obsahuje komponenty na zostavenie rôznych variant zariadení na obrábanie mäkkých kovov. Z komponentov je možné zostaviť horizontálnu a vertikálnu frézku a sústruh. Súčasťou príslušenstva je napr.: remeň, motor, skľučovadlo, stabilizačné platne, skrutkovač, klieština, fréza, sane, kovový medzikus, otočný strediaci hrot, kovový zverák. Súčasťou stavebnice je videomanuál v slovenskom jazyku a dielenská sada základného materiálu na obrábanie.

Rezačka horúcim drôtom 3D s príslušenstvom

Umožňuje jednoduché vyrezávanie profilov pod rôznymi uhlami z materiálov ako je polystyrén a pod. Výhodou je použitie tvarovateľného oceľového drôtu.   

Súprava akumulátorového náradia

Akumulátorové náradie - Akumulátorová vŕtačka/skrutkovač. Súčasťou dodávky je náhradná Li batéria.

Súprava základného murárskeho, stavebného a maliarskeho náradia s príslušenstvom

Súprava základného murárskeho, stavebného a maliarskeho náradia pre učebňu techniky. Súprava obsahuje napr.: hladítko murárske,  naberačku murársku, lyžicu murársku, hrable na betón, sadu štetcov, murársku špachtľu, maltovník, škrabák, atď.

Sada modelov elektrických spotrebičov v domácnosti

Demonštračná sada na ukážku bezpečného používania elektrickej energie v domácnosti. Sada obsahuje rôzne komponenty, umožňujúce vykonanie rôznych experimentov z týchto okruhov ako napr.: základné zapojenia elektrospotrebičov, premena elektrickej energie na iné druhy energie, nehody spôsobené elektrickým prúdom, nehodové situácie v domácnosti.

Sada na využitie obnoviteľnej energie

Sada obsahuje: tankovaciu stanicu s mechanickým plnením vodíka, elektrolyzérom na výrobu vodíka, nádržkou na vodu a zásobníkom na vodík, solárny článok na získavanie energie pre výrobu vodíka.

Sada na znázornenie vodovodného systému

Sada znázorňujúca bežný vodovodný systém.  Obsahuje napr.: odstredivé čerpadlo s motorom, vodnú nádrž, trojnožku a tyčinku, stúpacie potrubie s dvoma kohútikmi, zdroj energie s batériami, prierezový model vodovodného kohútika.

Sada inštalatérskych modelov v reze

Sada 3 ks modelov týkajúcich sa bežných inštalatérskych zariadení a mechanizmov znázorňujúcich ich využitie v domácnosti - každý z modelov je rozoberateľný a odnímateľný z podložky rozmeru 50x30x10 cm, aby mohol byť využitý na názorné predvedenie jeho funkcionality, na podložke je popis jednotlivých častí modelu v slovenskom jazyku a súčasťou sady je videoanimácia využitia modelov v domácnosti v slovenskom jazyku.

Sada pre robotické programovanie

Triedna sada pre znázornenie využitia robotov v priemysle a v bežnom živote. Umožňuje zostrojiť robotické zariadenia ako napr. robotické vozidlá a chodiaci robot, programovateľné.

Pracovisko učiteľa (učiteľská katedra, stolička, kontajner)

Pracovisko učiteľa je v zložení  katedra učiteľa pre učebňu techniky, stolička učiteľa a kontajner. Katedra učiteľa pre učebňu techniky je kovovej konštrukciei. Katedra má zásuvkový kontajner s uzamykínaním na cylindrický zámok. Kancelárska pracovná stolička s operadlom.

Mobilné pracovisko žiaka na obrábanie dreva so závesným panelom

Dielenské mobilné pracovisko na obrábanie dreva - pre dvojicu žiakov. Pracovisko je pripojiteľné na napätie 230V, obsahuje stavebnicový sústruh na obrábanie dreva (parametre sústruhu: vzdialenosť medzi stredmi v rozsahu 50-120 mm, Motor: otáčky 11000 ot/min, 3A,  zdroj 12 V, držiak nástroja, dlátko, trojčeľusťové skľučovadlo, otočný strediaci hrot, sane,  podpora pre nástroj, upevňovanie pomocou T drážky, videomanuál v slovenčine ), úložný priestor na odkladanie nástrojov a závesný panel na odkladanie nástrojov. Rozmer pracoviska je 120x60x90cm  (vrátane závesného panelu). Pracovisko je vyrobené na pevnom vystuženom podvozku (aj s párom pevných kolies a párom otočných kolies opatrených brzdou). Nosná konštrukcia  skrinky a police sú vyrobené plechu. Dvierka sa otvárajú do pravého uhla a sú osadené v čapoch. Stolová doska je vyrobená z bukových hranolov priebežne lepených do tvaru dosky, následne obrúsených a ošetrených roztokmi olejov a prísadami. Pracovná doska má zrazené hrany. Závesný panel je z perforovaného plechu. Pripojenie pracoviska na napätie 230 V je zabezpečené flexibilným pripojením do rozsahu +/- 5 m. Na prístupnej strane pracoviska je vyvedená  3x zásuvka na 230 V. Pracovisko má bezpečnostný certifikát. Súčasťou dodávky pracoviska je projekt pre jeho zapojenie, otestovanie, zaškolenie a Protokol o uvedení do prevádzky. 

Mobilné pracovisko žiaka na obrábanie kovu so závesným panelom

Pracovisko na obrábanie kovu - pre 2 žiakov. Pracovisko je pripojiteľné na napätie 230V, obsahuje stavebnicovú brúsku (parametre: Motor: zdroj 12 V, otáčky motora 18 000 ot./min., hlava na uchytenie brúsneho papiera, upevňovanie pomocou T drážky, možnosť použiť do ruky alebo upevniť k základni) úložný priestor na odkladanie nástrojov a závesný panel na odkladanie nástrojov. Rozmer pracoviska je 120x60x90cm  (vrátane závesného panelu). Pracovisko je vyrobené na pevnom vystuženom podvozku. Nosná konštrukcia je vyrobená z 3 mm plechu, skrinka a police sú vyrobené z 1mm hrubého plechu. Dvierka sa otvárajú do pravého uhla. Stolová doska je vyrobená z hranolov priebežne lepených do tvaru dosky, následne obrúsených a ošetrených roztokmi olejov a prísadami. Pracovná doska má zrazené hrany. Závesný panel je z perforovaného plechu. Pripojenie pracoviska na napätie 230 V je zabezpečené flexibilným pripojením do rozsahu +/- 5 m. Na prístupnej strane pracoviska je vyvedená 3x zásuvka na 230 V. Pracovisko má bezpečnostný certifikát. Súčasťou dodávky pracoviska je projekt pre jeho zapojenie, otestovanie, zaškolenie a Protokol o uvedení do prevádzky.

Mobilné pracovisko učiteľa na obrábanie kovov a dreva so závesným panelom

Dielenské pracovisko učiteľa na obrábanie kovov a dreva pripojiteľné na napätie 230 V. Súčasťou sú stavebnicové zariadenia na obrábanie dreva a kovov (sústruh, brúska), úložný priestor na odkladanie nástrojov a závesný panel. Rozmer pracoviska 150x60x90 cm (vrátane závesného panelu). Nosná konštrukcia skrinka a police sú vyrobené plechu. Dvierka sa otvárajú do pravého uhla a sú osadené v čapoch. Stolová doska je vyrobená z bukových hranolov priebežne lepených do tvaru dosky, následne obrúsených a ošetrených roztokmi olejov a prísadami. Pracovná doska má zrazené hrany. Závesný panel je vyrobený z perforovaného plechu. Pripojenie pracoviska na napätie 230 V je zabezpečené flexibilných pripojením v dĺžke +/- 5m. Na prístupnej strane pracoviska je vyvedená 3x zásuvka na 230 V. Pracovisko má bezpečnostný certifikát. Stavebnicové zariadenie na obrábanie dreva a kovov majú funkciu brúsky a sústruhu s nasledujúcim technickými parametrami: bezpečné napájacie napätie, pozdĺžny posuv a obsahujú toto príslušenstvo: trojčeľusťové skľučovadlo, držiak nástroja, otočný strediaci hrot, sústružnícky nôž a videomanuál. Súčasťou dodávky pracoviska je projekt pre jeho zapojenie, otestovanie, zaškolenie a Protokol o uvedení do prevádzky.

Kovové skrine na odkladanie náradia

Kovová dielenská skriňa určená na odkladanie dielenského náradia. Má robustnú konštrukciu z oceľového plechu, uzamykanie dverí. Vnútorné vybavenie: police a zásuvky

Stolička/taburet pre žiaka

Dielenská stolička, kovová konštrukcia, otočná.

Sada na obrábanie dreva s príslušenstvom

Sada na obrábanie dreva pre skupinu žiakov. Súprava obsahuje komponenty na zostavenie 8 variant rôznych zariadení na obrábanie dreva - sú to napr.  sústruh, pílka a obrusovačka. Motor s otáčkami 20 000 ot./min., 3A. Príslušenstvo:  sústruh so vzdialenosťou medzi stredmi v rozsahu 50-120 mm, pohyb čepele lupienkovej pílky z bezpečnostných dôvodov 6 mm, rozmery obrábacieho stolíka 70x80 mm, otočný strediaci hrot, stabilizačné dosky, lupienkové pílky, upínacie klieštiny, stolík na lupienkovú pílku, sane, zverák, podpora pre nástroj,  hnací remeň, kryt remeňa, motor, 2 ks medzikus, skrutkovač, frézka, vrták, dlátko, brúsny papier, výstredník, priečny a pozdĺžny posuv, trojčeľusťové skľučovadlo, zdroj 12V, držiak nástroja, nástrojová brúska s brúsnym kotúčom, ochranné okuliare, 10 ks náhradné lupienkové pílky, základová doska vrátane háčikov na uchytenie protišmykových podložiek (nožičiek), 2 ks mikrosvoriek, upínacie klieštiny, kovový podstavec pod dlátko. Stavebnici je dodaná v prehľadnom úložnom boxe určenom na uskladnenie stavebníc na obrábanie, s vekom a svorkami (klipsňami) na zatvorenie veka, s vnútorným odnímateľným dielom rozdelením na dve sekcie, s výškou 25 cm. Súčasťou stavebnice je videomanuál v slovenskom jazyku. Súčasťou stavebnice je dielenská sada základného materiálu na obrábanie v zložení: 30 ks preglejka z topoľa ( A4 formát), 30 ks valček  z lipového dreva 20x90 mm, 100 ks palička z bukového dreva 60x100 mm, 15 ks polotovarov na výrobu soľničky 40x90 mm, 30 ks drevené lištičky 100 mm.

Sada na obrábanie kovu a plastov s príslušenstvom

Sada na obrábanie kovu a iných materiálov pre skupinu žiakov. Súprava obsahuje komponenty na zostavenie 3 variant rôznych zariadení na obrábanie mäkkých kovov. Na sústruhu je vzdialenosť medzi stredmi v rozsahu 40 -70 mm, pracovná plocha frézky je 140x30x30 mm, motor s otáčkami 20 000 ot./min. Z komponentov je možné zostaviť horizontálnu a vertikálnu frézku a sústruh. Súčasťou príslušenstva je: remeň, kryt remeňa, motor, trojčeľusťové skľučovadlo, pozdĺžny posuv, koník, držiak nástroja, stabilizačné platne, krížový posuv, skrutkovač, klieština, uťahovák klieštin, fréza, sane, kovový medzikus, otočný strediaci hrot, podložky na nastavenie nástroja, sústružnícky nôž, upevňovanie pomocou T drážky a zdroj, nástrojová brúska s brúsnym kotúčom, kovový zverák, ochranné okuliare, základová doska vrátane háčikov na uchytenie protišmykových podložiek (nožičiek), 2 ks mikrosvoriek, 10 ks náhradné lupienkové pílky, kovový podstavec pod dlátko, rozširujúci set umožňujúci postaviť stroje na obrábanie dreva (lupienková pílka + ručná brúska, klieštiny a dlátko). Stavebnica je dodávaná v prehľadnom úložnom systéme určenom pre uskladnenie stavebníc na obrábanie, s vekom a svorkami (klipsňami) na zatvorenie veka, s vnútorným odnímateľným dielom rozdelením na dve sekcie, s výškou 25 cm. Súčasťou stavebnice je videomanuál v slovenskom jazyku a dielenská sada základného materiálu na obrábanie v zložení: 15 ks hliníkový valček 10x80 mm, 15 ks umelý kameň 40x40 mm, 30 ks farebný akryl 30x30 mm.

Súprava rašplí a pilníkov

Dielenská sada pre žiaka, obsahujúca súpravu 5 ks pilníkov (dĺžka 200 mm, s rukoväťami), súpravu 6 ks ihlových pilníkov (dĺžka 160 mm z toho brúsna čast v rozsahu 45 - 50 mm, typy: nožový, guľatý, polguľatý, plochý, 3- a 4-hranný), súpravu 3 ks pilníkov na železo (300 mm, typy: guľatý, polguľatý, plochý), súpravu 3ks rašpiel (dĺžka 250 mm)

Súprava dlát a sekáčov

Dielenská sada pre žiaka obsahuje súpravu 6 ks sekáčov s kovovom púzdre(typy: priebojník 2.7x110 mm a 3.9x142 mm, sekáč 3.8x125 mm, sekáč 11x130 mm, sekáč 14.6x148 mm, jamkovač, 3x120 mm) a súpravu 3 ks rôznych profesionálnych dlát z uhlíkovej ocele.

Dielenské meradlá s príslušenstvom

Súprava základných dielenských meradiel pre techniku obsahuje 12 ks rôznych meradiel v zložení: Meradlo oceľové neohybné: šírka 23 mm, hrúbka 0,8 mm, dĺžka 480 mm, Skladací meter drevený 2 m, Zvinovací meter s protišmykovou gumou, začiatok metra obsahuje magnet, dĺžka 2 m, šírka 14 mm, Kružidlo rysovacie s tvrdenými hrotmi 190 mm, Digitálny hĺbkomer s nosom: dieliky po 0,01 mm, rozsah 0-180 mm, 1 ks mikrometer v rozsahu 0-25 mm: dieliky po 0,01 mm, Uholník príložný pevný 200 mm, Uholník príložný nastaviteľný: dve stupnice, šírka 30 mm, rozsah 0-180°, dĺžka 700 mm, Uhlomer s posuvným ramenom: rozsah 0-180°, rozmer 130x250 mm, Meradlo posuvné digitálne: rozsah 150 mm, rozlíšenie 0,01 mm, presnosť 0,03 mm, Kovové meradlo posuvné: rozsah 190 mm, rozlíšenie 0,055 mm. Dvojlúčový laser krížový, horizontálny a vertikálny lúč, statív k laseru. Súčasťou sady je videomanuál v slovenskom jazkyku. 

Mikrospájkovačka s príslušenstvom

Mikrospájkovačka - analógová spájkovacia stanica s výkonom 9 W a regulovateľnou teplotou v rozsahu od 170°C do 380°C. Napájacie napätie stanice 230V AC a napájacie napätie spájkovačky 24V. Tvar hrotu kužeľový s priemerom 2 mm. Spájkovačka má krátky čas ohrevu a je vhodná pre školské prostredie. Sada základných pomôcok na spájkovanie obsahuje 250 g spájkovacieho cínu hrúbky 1 mm a kolofóniu 50 g, 1 ks odsávačku s dĺžkou 178 mm, hmotnosťou 60 g. 

Súprava skrutkovačov

Dielenská sada pre žiaka obsahujúca 18 ks rôznych skrutkovačov v rozsahu (-)2,4-3-4-6,5-8mm, PH00-0-1-2, TX5-6-7-8-9-10, CrV

Sada dvoch kladív - zámočnícke a drevené (gumové)

Dielenská sada pre žiaka obsahujúca kladivo gumené a kladivo kovové so sklolaminátovou rukoväťou (300 g), sada klincov, ochranná podložka.

Súprava na nitovanie

Dielenská sada pre žiaka na nitovanie zložená z komponentov: oceľové nitovacie kliešte 255 mm, priemer 2.4-4.8mm, chrómované, pákové nitovacie kliešte 280 mm, priemer do 4,8 mm (4 násadce), súprava 600 nitov v rozsahu 3.2 - 4.8 mm.

Súprava priebojníkov

Dielenská sada pre žiaka zložená z komponentov: 6 ks priebojníky 3-8x min. 140 mm, vyrážače 3-8x min. 140mm, kovové púzdro a 6 ks jamkár, priebojníky 2-6x min. 110 mm, kovové púzdro.

Vŕtačka príklepová

Minimálna špecifikácia: vŕtačka príklepová, dvojrýchlostná, min. príkon 1050W.

Zrovnávacia a hrúbkovacia frézka stolná s podstavcom

Minimálna špecifikácia: dielenské náradie, šírka min. 250 mm, motor min. 1,5 kW, jednoduchý prechod od zrovnávania k hrúbkovaniu, naklopenie oporného pravítka 90–45 °

Lupienková píla

Dielenské náradie, príkon min. 125W, otáčky min. 750 - 1500 kmitov/min., max. priem. dreva 50 mm, max. náklon 45°,

Kombinovaný drevoobrábací stroj s hoblovačkou

Dielenské náradie na obrábanie dreva, výkonom min. 1800W, možnosť nastavenia výšky hobľovania v rozmedzí 6 –130 mm. a max. šírka hobľovania je 250 mm.

Meradlo posuvné

Minimálny rozmer: 150 mm

Pracovisko na vŕtanie, pílenie a brúsenie

Dielenské pracovisko na vŕtanie, pílenie a brúsenie, pripojiteľné na napätie 230 V. Súčasťou pracoviska sú zariadenia na obrábanie dreva a kovov (vŕtačka, pílka, brúska), úložný priestor na odkladanie nástrojov a závesný panel. Rozmer pracoviska 60x60x90 cm (š x h x výška vrátane závesného panelu). Pripojenie pracoviska na napätie 230 V je zabezpečené flexibilných pripojením v dĺžke +/- 5m.